Çöplükteki 1,5 Milyar Sterlinlik Servet İçin Define Avcıları Da Seferber Oldu

Galler’in Newport kentinde bulunan bir geri dönüşüm ve atık çöplüğü, inanılmaz bir hazine avcılarının ilgisini çekiyor. Çünkü bu tesiste, tam 1,5 milyar sterlin değerinde Bitcoin olduğuna inanılıyor. Ancak bu durum yetkilileri endişelendiriyor ve çöp sahasını define avcılarından koruma çabaları artırılıyor.

YASAL MÜCADELE VE KAYIP SERVET

38 yaşındaki erken dönem kripto yatırımcısı James Howells, yıllar önce yanlışlıkla 8 bin Bitcoin’i içeren sabit diski çöpe attığını iddia ediyor. Howells, bu kaybettiği Bitcoin’leri geri kazanmak için hukuki mücadele başlattı. Ancak bu çabaların sonucu belirsizliğini korurken, Howells’in servetini kurtarabilme umuduyla çimenli tepelerin altında en az 100 bin ton çöpün kazılması gerekiyor.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Newport Belediyesi, define avcılarının bölgeye zarar vermemesi için çöp sahasının güvenliğini artırdı. Tesiste 24 saat boyunca kameralarla izlenmeye başlandı ve define arayıcılarına karşı önlemler alındı.

ENDİŞELER VE BELİRSİZLİK

Ancak çöp sahasının kazılmasıyla ilgili endişeler var. Yetkililer, Howells’in sabit diskinin gerçekten çöplükte olduğuna dair kesin bir kanıt olmadığını ifade ediyor ve çevreye zarar verme riskine dikkat çekiyor.

BİTCOİN’İN DEĞERİ ARTIYOR

Bitcoin’in değeri ise hala yükselmeye devam ediyor. 2024 yılında 64 bin 972 dolar seviyelerine ulaşan Bitcoin, mart ayında 74 bin dolara yaklaşmıştı. Bu durum, kayıp Bitcoin’in bulunması halindeki potansiyel değerini daha da artırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x